aktualności

7 motywujących książek na wakacje

Sezon wakacyjny w pełni. To doskonały czas, aby nadrobić zaległości w lekturach. Przygotowaliśmy listę inspirujących pozycji, które – mamy nadzieję – zmotywują Was po urlopie do efektywnego działania i pozytywnej zmiany myślenia. Wybraliśmy siedem książek związanych z tematyką coachingu, organizacji pracy własnej i budowania relacji. Temat rozwoju osobistego z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Aby zagłębić się w tę dziedzinę, warto jest zacząć właśnie od książek, których na rynku od jakiegoś czasu przybyło dość sporo. 

Wśród poniższych pozycji każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego w jakiej formie planuje odbyć wypoczynek – przecież rozwijać się i czytać można wszędzie 🙂 

Siła codziennych rytuałów, Brooke McAlary

O tym, jak zwolnić i nadać codziennym sprawom odpowiednią rangę. Książka ta pozwoli odkryć urok życia slow life, docenić wartość minimalizmu i zorganizować swoje życie na nowo poprzez praktykowanie odpowiednich rytuałów. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy czują, że podporządkowani są słowom ,,szybciej’’ i ,,więcej’’. 

Zacznij myśleć jak mnich, Jay Shitty

Autor książki, Jay Shitty, przez kilka lat przebywał w zakonie mnichów buddyjskich. Książka przeplata mnisze nauki z prostotą życia codziennego. Lektura jest świetnym kompendium wiedzy świadomego życia. Dzięki niej dowiemy się między innymi,  że szczęście ma dużo prostszy wymiar niż sobie wyobrażamy. 

Atomowe nawyki, James Clear

Kształtowanie nawyków to samodyscyplina, przede wszystkim systematyczność i dążenie do codziennych rytuałów pomagających nam w codziennym życiu. Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówka, pragnienie, reakcja i nagroda) oraz czterech praw zmiany zachowania, które z tych kroków wynikają. Pozycja bardzo sensowna, motywująca, zawierająca strategię na temat tego, w jaki sposób okiełznać niemoc i metodą małych kroków budować podwaliny pod lepsze życie.

Przyczepne Historie, Chip Heath & Dan Heath

Książka między innymi o tym, jak nauczyć się pisać atrakcyjne treści oraz sprawić, by nasz przekaz został zapamiętany. Świetna i praktyczna lektura, pełna wciągających anegdot i przykładów z życia codziennego, reklam czy kampanii wyborczych długo pozostających w pamięci odbiorców. 

Jak czerpać radość z pracy? Scott Sonenshein & Marie Kondo

Pozycja idealna na wakacje aby pozytywnie nastawić się na dalszy czas pracy po przebytym urlopie. To niesamowity poradnik o tym jak oczyszczenie strefy cyfrowej oraz atmosfery w pracy może pomóc czerpać nam radość i satysfakcję z pracy, którą mamy i sprawić aby była bardziej efektywna. Zawiera szereg ważnych porad, wskazówek, zasad i złotych myśli, które z pewnością warto wdrożyć w swoje życie zawodowe. 

Pułapki Myślenia, Daniel Kahneman

Konkretny zastrzyk wiedzy dla każdego, kto chce się dowiedzieć nieco więcej o tym jak działa jego mózg. Lektura w przystępny dla czytelnika sposób ukazuje zawiłe procesy dokonujące się tu i teraz w ludzkim umyśle. Opisuje podstawowe błędy poznawcze w działaniu intuicji, racjonalnym i podświadomym myśleniu. ,,Pułapki myślenia’’ uczą na nowo logiki i racjonalnego myślenia, pozwala spojrzeć ponad wyuczone schematy i wyczula czytelnika na błędy popełniane przez innych. Idealna pozycja dla osób, które interesują się psychologią i mechanizmami działania ludzkiego mózgu. 

Jak się dogadywać mimo różnic? Stefanie Stahl

Książka w prosty sposób opisuje jak możemy uzdrowić naszą komunikację aby unikać niepotrzebnych sprzeczek i dzięki temu wspólnie osiągać zamierzone cele. Dzięki tej lekturze możemy lepiej poznać samych sobie i dowiedzieć sie więcej o naszych bliskich. Jeżeli zależy Ci na poprawie relacji międzyludzkich, warto zwrócić uwagę właśnie na tą pozycję. 

blog

Dużo się u nas dzieje, bądź na bieżąco!