aktualności

#sempaiteam biega – Electrum Ekiden – Sztafeta maratońska

Sport i pomaganie mamy zdecydowanie we krwi. Jeśli na horyzoncie pojawia się możliwość spędzenia wspólnie aktywnie czasu i przy tym zrobienia czegoś dobrego, to długo nie trzeba nas namawiać, żeby się zaangażować. Tak było i tym razem. 17.10.2021 wzięliśmy udział w sztafecie maratońskiej Electrum Ekiden. 

Czym jest ekiden? Słowo ekiden z pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. W tym roku w Białymstoku organizowana była już szósta edycja maratonu, w której udział wzięło blisko tysiąc osób. Nie tylko dorosłych, ale również dzieci.

Ale udział w sztafecie to nie to nie tylko rywalizacja sportowa i dobra zabawa, ale przede wszystkim pomoc podopiecznym Fundacji  „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci. Część z opłat od każdej drużyny zawsze przekazywana jest na szczytny cel. 

Wracając do samego biegu –  jesteśmy mega dumni z naszego zespołu. 6-osobowa drużyna odważnych śmiałków #SempaiTeam ( w składzie: Ania, Ramona, Sebastian, Paweł, Piotr i Shaban) w pocie czoła, ale z wielkim uśmiechem, pokonała łącznie dystans maratonu – 42,2 km! 💪

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy zaszczytne 🙂  54 miejsce. 

Wielkie ukłony w stronę organizatorów. Mimo chłodu, to był bardzo gorący i przyjemny weekend. Trenujemy już do kolejnej edycji! 

W zespole siła! 💪

blog

Dużo się u nas dzieje, bądź na bieżąco!